DEADLINE EXTENDED Studentská stipendia od Herzlova centra

The Herzl Center of Israel Studies (HCIS) na Univerzitě Karlově vypisuje stipendia ve výši 2000 USD pro studenty magisterských programů UK se zaměřením na Izrael.

Z důvodu koronavirové infekce byl posunut deadline přihlášek na 31. května 2020.

Podporované tematické okruhy:
• Izraelská politika
• Izraelská společnost
• Mezinárodní vztahy
• Bezpečnost
• Historie
• Literatura

Žadatelem a žadatelkou může být student/ka magisterského programu libovolné fakulty a programu UK, jehož či jejíž projekt zapadá do výše vymezených tematických okruhů. Při udělování stipendia se také přihlíží k průběžných studijním výsledkům žadatele či žadatelky. Harmonogram projektu nesmí přesáhnout dobu studia žadatele či žadatelky.

Podporované typy projektů:
• Terénní výzkum spojený s magisterskou prací či akademickým článkem.
• Účast na vzdělávací aktivitě v Izraeli (např. studijní pobyt na akademickém pracovišti, jazykový kurz).
• Pobyt v knihovně spojený s výzkumem pro magisterskou práci či akademický článek.

Přihláška (veškeré materiály musí být v angličtině):
• Popis projektu vysvětlující, jak pobyt v Izraeli přispěje k akademickému rozvoji
žadatele či žadatelky a s navrženým rozpočtem (max. 2 strany)
• Strukturovaný životopis
• Doporučující dopis od školitele či školitelky

Udělení stipendia nelze nárokovat. Přihlášky posuzují v prvním kole předsedkyně a zástupkyně předsedkyně Rady HCIS a ve druhém kole zástupci The Israel Institute.

Termín pro podávání přihlášek: 31. května 2020
• Přihlášky posílejte na email irena.kalhousova@fsv.cuni.cz
• Do předmětu zprávy uveďte: HCIS: stipendiumMA

The Herzl Center of Israel Studies